1080x1920_04

CALINECZKA – MUSICAL INSPIROWANY BAŚNIĄ HANSA CHRISTIANA ANDERSENA

TERMINY SPEKTAKLU:
27.05, godz. 11.00
28.05, godz. 10.00 – - oferta dla szkół

 

Jak zmierzyć miłość, jeśli jej wielkość mieści się w sercu? Teatr Palladium przedstawia  musical CALINECZKA inspirowany  baśnią  Hansa Christiana Andersena, który  jest w warstwie fabularnej jej dojrzalszą wersją. Spektakl w  wyjątkowej oprawie muzycznej i wizualnej, wykorzystujący elementy tańca, pięknej scenografii, gry świateł, niesamowitych kostiumów, elementów kaskaderskich – taniec na szarfie, podwieszonej pod sufitem.

Scenariusz napisała  Małgorzata Szabłowska, która jednocześnie jest twórcą scenografii i  reżyserem przedstawienia. 

Musical zabierze  widzów w świat wyobraźni by udowodnić, że nawet najmniejsza istota jest dla kogoś całym światem, a jedyną istotną w życiu miarą jest wielkość serca.

To historia o dojrzewaniu, poszukiwaniu własnej drogi, prawie do spełniania marzeń i prawdziwej miłości. Przygody, które spotykają główną bohaterkę, w metaforyczny sposób ukazują wyzwania, z jakimi współcześnie zmierza się każdy, wchodzący w dojrzałe życie, młody człowiek – podporządkowanie tradycji, wykluczenie przez grupę, samotność i pogoń za materializmem. Wszystkie perypetie prowadzą jednak główną bohaterkę do odkrycia, że dzięki poznaniu i zaakceptowaniu siebie, każdy ma prawo mieć nadzieję na szczęście. Naszą  intencją jest zrobienie spektaklu, który pozwoli odetchnąć widzom od bolączek dnia codziennego i sprawi, że poczują się zainspirowani i pewni, że mają prawo do realizacji marzeń w swoim życiu .

Tym spektaklem dajemy sobie prawo do marzeń i chcemy tą wiarą w marzenia natchnąć widzów.

Dzięki zaangażowaniu artystów, którzy reprezentują różne dziedziny sztuki, musical  będzie pulsował wyjątkową energią na wielu płaszczyznach. Jego muzyczny i wizualny rozmach wykroczy daleko poza niewielkie ramy małego scenicznego spektaklu. Zgadza się to z filozofią samego Hansa Christiana Andersena, który mawiał, że „wartość ma nie tylko sam podarunek, ale też sposób, w jaki zostaje ofiarowany”. Dotychczasowy dorobek twórców pozwala oczekiwać, że ich familijne widowisko skutecznie zaczaruje młodych i urzeknie też i starszych widzów, którzy przypomną sobie lata niewinności, gdy wszystko wydawało się możliwe.

Przy całym natłoku różnych informacji, mamy wrażenie, że dorośli zapominają o swoim wewnętrznym dziecku, a może to właśnie ono potrzebuje móc się czasem obudzić.

Naszym  marzeniem jest zachwycać dziecko w każdym z nas. Spektakl dla widzów od 5 roku życia.

Jest to opowieść o maleńkiej dziewczynce, nie większej od ludzkiego kciuka, która narodziła się z ziarna zasianego przez bezdzietną kobietę. Uroda Calineczki spowodowała, że ropucha porwała ją na żonę dla swego syna – szczęśliwie udało jej się uciec z pomocą motyla i dwóch rybek. Nie dane było jednak jej długo cieszyć się wolnością, gdyż porwał ją chrabąszcz. Ten zabrał dziewczynkę do siebie, lecz porzucił ją pod wpływem rodziny, która uznała ją za brzydką. Tułająca się zimą po świecie Calineczka znalazła schronienie u polnej myszy, która z kolei wyswatała ją kretowi. Załamana, że będzie musiała spędzić resztę życia pod ziemią, Calineczka została uratowana przez ocaloną niegdyś przez siebie jaskółkę, która zaniosła ją na pole kwiatów. Tam dziewczynka spotkała króla elfów, którego pokochała i poślubiła. Podarował jej nowe imię oraz parę skrzydełek.

Autorska muzykę napisał  Wojtek  Kostrzewa, kompozytor, multiinstrumentalista, aranżer, autor muzyki do pierwszego w Polsce fabularnego spektaklu iluzji pt. CZARODZIEJ, który swą prapremierę miał 30 maja 2015 roku na deskach Teatru Palladium. Okazał się ogromnym familijnym hitem stworzonym przez polskich realizatorów. 

Za animacje i video mapping odpowiada  Ryszard Rogocki, właściciel studia AlienFX twórca animacji do spektaklu  CZARODZIEJ oraz efektów specjalnych do  filmu  ZA NIEBIESKIMI DRZWIAMI.

Po spektaklu zapraszamy na spotkanie z artystami na foyer Teatru Palladium. Będziecie mogli z nimi porozmawiać, zrobić wspólne zdjęcie a także otrzymać autograf Waszej ulubionej postaci.

Premiera – Teatr Palladium,  19 marca 2017 roku o godzinie 17.00.

OFICJALNY TRAILER SPEKTAKLU:

TERMINY SPEKTAKLU:

27.11, godz. 10.00, poniedziałek. Oferta specjalna dla szkół i przedszkoli.
28.11, godz. 10.00, wtorek. Oferta specjalna dla szkół i przedszkoli.
4.12, godz. 10.00, poniedziałek. Oferta specjalna dla szkół i przedszkoli.
4.02, godz. 11.00, niedziela
20.02, godz. 10.00, wtorek Oferta specjalna dla szkół i przedszkoli.

OBSADA I REALIZATORZY

OLGA KALICKA – Calineczka

OlgaKalicka-570x570

Studentka IV roku Akademii Teatralnej w Warszawie na wydziale aktorskim. Swoją przygodę z teatrem rozpoczęła w wieku siedmiu lat wraz z Teatrem Muzycznym TINTILO. Zagrała rolę Jasmin w musicalu „Aladyn JR” w TM Roma. W dyplomie „PIBLOKTOQ” w reż. Wojciecha Kościelniaka wciela się w rolę Panny Młodej. Zagrała również rolę Magdy w spektaklu „Klatka dla ptaków” w reż. Andrzeja Strzeleckiego. Szerszej publiczności znana z serialu „Rodzinka.pl” i „M jak miłość”, a do niedawna także „Singielka”. Jest finalistką 19tej edycji programu Dancing With The Stars. Taniec z Gwiazdami. Prywatnie, kocha pizzę i naleśniki z czekoladą.

ADA GOSTKOWSKA – Przepowiednia

AdaGostkowska_m-380x570

Aktorka, muzyk, lektorka. Laureatka wielu nagród na licznych festiwalach piosenki przyznawanych  w większości za jej własne kompozycje. Zadebiutowała  główną rolą w musicalu  A.L. Webbera i T.Rice „Józef i cudowny płaszcz snów w technikolorze”  jeszcze jako studentka  w Studium Wokalno –Aktorskim im.  Danuty Baduszkowej przy   Teatrze Muzycznym w Gdyni. Po obronie dyplomu wyjechała do Toronto, gdzie w Kanadzie zadebiutowała w przedstawieniu pt. “Piosenki z Kabaretu Starszych Panów” z błogosławieństwem samego Mistrza Jeremiego Przybory w Salonie Muzyki i Poezji Polsko-Kanadyjskiego Towarzystwa Muzycznego pod kierownictwem Marii Nowotarskiej . Następnym przedstawieniem było “Wyszłam i nie wróciłam” grane w Toronto i Montrealu, a roczny pobyt za oceanem uwieńczyła recitalem w Canada’s Wonderland. Powrót do kraju zaowocował współpracą m.in. z Teatrem Syrena w Warszawie, gdzie wystąpiła w kilku spektaklach oraz Teatrem Capitol, gdzie wystąpiła w przedstawieniu „Piosenki w starym kinie” w reż. Andrzeja Rozhina. Warto również wspomnieć prowadzony przez nią program STARTER w muzycznej stacji ATOMIC TV, z czasem przekształconej w MTV Polska, gdzie była głosem stacji. W 2002 roku powstał spektakl z jej udziałem oparty na twórczości Agnieszki Osieckiej pt. “Nic nie zastąpi mi piosenki” w reż. Romany Próchnickiej, z udziałem Marii Nowotarskiej. Prapremiera polska odbyła się w “Piwnicy Moliere” Artura Dziurmana w Krakowie, premiera warszawska odbyła się na Scenie Kameralnej Teatru Muzycznego Roma, a w październiku 2002 roku w Toronto. Spektakl grany był kilkadziesiąt razy w Polsce i Zagranicą (tournee po Kanadzie, Szwajcarii). Jest jedną z najbardziej cenionych polskich lektorek.  Obecnie czyta filmy w  m.in.  Discovery Channel, Discovery Science, Animal Planet, Food Network, TVN, Nat Geo Wild,  Zone Reality, Zone Romantica, Zone Club, TLC, Da Vinci Learning, VH1, ViaSat i Travel Channel, BBC Earth czy Platformy N.   Nagrywa audiobooki, szkolenia e-learningowe dla wielu czołowych firm polskich i zagranicznych, zapowiedzi telefoniczne dla firm, audiodeskrypcje do filmów, reklamy telewizyjne i radiowe oraz proma i trailery do stacji telewizyjnych.  Prowadzi  jako gospodarz wiele  imprez charytatywnych oraz firmowych. W 2007 roku ukazała się jej płyta  pt.   DWA SERCA   z jej własnymi  kompozycjami oraz  interpretacjami  utworów  Agnieszki Osieckiej, z gościnnym udziałem  Krzysztofa Kolbergera i  Macieja  Wilka. Z Krzysztofem Kolbergerem wiele razy występowała w autorskich przedstawieniach poetycko-muzycznych w całej Polsce. Ada występuje  w Teatrze Palladium gdzie gra rolę Mamy w spektaklu CZARODZIEJ.

Aby uzyskać więcej informacji, zapraszamy na  oficjalną stronę Ady: www.adagostkowska.pl

PATRYK RYBARSKI – Motyl

PatrykRybarski-427x570

Vice mistrz Świata POLE DANCE IPC w Hong Kongu, finalista międzynarodowych zawodów POLE ART w Sztokholmie i POLE DANCE CUP w Warszawie. Tancerz, choreograf, instruktor, zajawkowicz, który wciąż udowadnia sobie, że jak się czegoś chce i wkłada się w to całą swoją energię to wszystko jest możliwe. Swój warsztat taneczny doskonalił przy wielu produkcjach teatralnych, muzycznych, telewizyjnych takich jak : METRO, KOTY, TANIEC WAMPIRÓW, UPIÓR W OPERZE, AKADEMIA PANA KLEKSA, ALADYN Jr, DESZCZOWA PIOSENKA, MAGICZNY SKLEP Z ZABAWKAMI, KARIERA NIKODEMA DYZMY, POWDER HER FACE, CALINECZKA, serial TANCERZE, BRZYDULA, ZEMSTA NIETOPERZA, DOBRE CIAŁO, POEM OF CHOPIN, YOU CAN DANCE, GOT TO DANCE, MAM TALENT.

Swoją przygodę z POLE DANCE rozpoczął w 2011 roku. Przez ostatnie 5 lat był instruktorem w OHLALA. W SAMYM CENTRUM WSZECHŚWIATA oferuje autorski program treningów POLE ON THE POLE -rozbudowane zajęcia POLE DANCE o dodatkowe techniki akrobatyczno-powietrzne.

ADAM ADAMONIS – Kret

AdamAdamonis-401x570

Ukończył Akademię Teatralną im. A. Zelwerowicza w Warszawie. Od ponad 10 lat występuje na liczących się polskich scenach teatralnych, realizując się w sztukach dramatycznych i komediowych. W jego dorobku aktorskim jest również wiele ról zagranych w popularnych serialach telewizyjnych w Polsce. W świecie aktorskim ważna jest dla niego relacja, która powstaje w kontakcie z drugim człowiekiem – zarówno tym na widowni jak i partnerem na scenie.

SANDRA STANISZEWSKA – Matka Żaba, Mysz

SandraStaniszewska-388x570

Pochodząca z Zielonej Góry aktorka debiutowała na wielkim ekranie w filmie „Kamienie na szaniec” w reż. Roberta Glińskiego, odegrała tam jedną z głównych ról – Halę Glińską, sympatię Tadeusza „Zośki” Zawadzkiego. Mając 10 lat zaczynała na scenie Teatru Lubuskiego w Zielonej Górze, zadebiutowała spektaklem „Pilot Morski w Tarapatach” w reżyserii Piotra Jędrzejczaka.

W serialu „M jak miłość” grała Izę, szefową Pawła Zduńskiego. Gościnnie występowała w serialach „Julia”(Milena) i „Ojciec Mateusz”(Majka Więcek), „Komisarz Alex” (Mela) „Na dobre i na złe” (Maria). Występując w „Pływalni” – dyplomowym spektaklu PWST, w reżyserii jednego z najlepszych reżyserów teatru współczesnego Krystiana Lupy zdobyła prestiżową nagrodę aktorską za rolę Sany na 31. Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi. W ubiegłym sezonie aktorka grała w Teatrze Komedia w spektaklach: ” Klejnoty” i „Klatka Wariatek” oraz aktualnie w teatrze Imka w Warszawie „Momotaro”, a także w Teatrze Plejada w Krakowie w farsie „Symulacja”. W roku 2014 obroniła Magistra Sztuki w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie, w której w latach 2012-2014 otrzymywała stypendium naukowe. W musicalu Calineczka Sandra wciela się w dwie skrajnie różne postaci, w pierwszym akcie rozbawi Was jako Matka Żaba, a drugi akt otwiera jako perfekcyjna i poczciwa Mysz.

KAROLINA BANASZEK – Jaskółka

KarolinaBanaszek-380x570

Jest absolwentką Państwowej Szkoły Sztuki Cyrkowej w Warszawie oraz Wydziału Choreografii Akademii Muzycznej w Łodzi. Od dziecka była związana ze sportem i tańcem, najpierw trenując łyżwiarstwo figurowe, potem zajmując się cyrkiem i akrobatyką powietrzną. Współpracowała z grupą akrobatyczną OCELOT, biorąc udział w licznych produkcjach tej grupy, a także jeżdżąc na kontrakty zagraniczne. Była półfinalistką V edycji programu „Mam Talent”, gdzie prezentowała etiudę na trapezie tanecznym. Później zainteresowała się pole dancem i od tej pory pracuje również jako instruktorka tego sportu. Na co dzień, poza Teatrem Palladium, Karolinę można zobaczyć w Teatrze Syrena i Teatrze Rampa, a także w licznych spektaklach ulicznego Teatru AKT, z którym współpracuje od paru lat, wykorzystując w spektaklach swoje umiejętności taneczno-akrobatyczne.

MAGDALENA CERAN – Syn Żaby II, Chrabąszcz II

MagdalenaCeran-570x380

Pochodzi z Warszawy. W roku 2011 ukończyła Szkołę Aktorską Haliny i Jana Machulskich w Warszawie. W roku 2017 ukończyła studia pierwszego stopnia na wydziale Pedagogicznym w Pedagogium Wyższej Szkole Nauk Społecznych. Śpiewu uczyła się w Szkole Piosenki Elżbiety Zapendowskiej i Andrzeja Głowackiego. Uczestniczyła w warsztatach z techniki aktorskiej pod kierunkiem Grigorija Lifanovema. Obecnie studiuje Logopedię. Występowała między innymi w spektaklach Wojtka Farugi, Beaty Redo-Dobber, Haliny Machulskiej, Doroty Dobrowolskiej czy Elżbiety Sochy.

JULIA PASIOROWSKA – Syn Żaby III, Chrabąszcz III, Elf I  

JuliaPasiorowska-570x570

Urodzona w 2000 roku w Warszawie. Od najmłodszych lat pasjonuje się tańcem, śpiewem oraz aktorstwem. Miała okazję rozwijać te pasje m.in. w szkole Broadway Dance Center w Nowym Jorku. Niejednokrotnie stawała na podium w krajowych oraz międzynarodowych mistrzostwach tanecznych.Stale pobiera lekcje wokalu u Anny Stokalskiej w Voice&More, gra na pianinie, mówi w kilku językach.Wielką inspirację dała jej możliwość występowania na wielu scenach tanecznych oraz musicalach w teatrach w USA, Kanadzie oraz Polsce. W 2012 roku aktorka w spektaklu – „Aladyn Jr.” na deskach Teatru Muzycznego ROMA w Warszawie. Od 2015 gra „Julię” w spektaklu – „Czarodziej” w Teatrze Palladium. Na co dzień uczennica liceum w Warszawie.

KAMIL KRUPICZ – Orkiestra, Chrabąszcz IV, Strażnik II, Książę Elfów

KamilKrupicz-570x570

Ukończył Wydział Aktorski w Warszawskiej Szkole Filmowej Bogusława Lindy i Macieja Ślesickiego, ale jeszcze przed rozpoczęciem edukacji rozpoczął przygodę z teatrem. Jako młody chłopiec trafił do Teatru Muzycznego Tintilo, gdzie szkolił się w różnych technikach tańca, śpiewu i gry aktorskiej. Występował już na deskach Teatru Nowego w Warszawie, Teatru Nowego w Łodzi, Teatru Muzycznego w Łodzi, Teatru Polskiego, Teatru Rampa, Teatru Syrena, a także Theatre de l’echo w Paryżu. Ma na koncie osiem głównych ról musicalowych. Jako aktor zagrał też w kilku produkcjach telewizyjnych m.in. „Seks w mniejszym mieście” (Dżidżi) i „Niania” (Zbyszek), a także w filmie „Przedtem, potem” w reżyserii Edyty Sewruk. Jako wokalista uczestniczył w różnych programach muzycznych, m.in. w programie „Bitwa na głosy” w grupie Natalii Kukulskiej, co zaowocowało współpracą przy koncercie zatytułowanym „Życia mała garść”, dedykowanym pamięci Anny Jantar i Jarosława Kukulskiego w ramach Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu (2012). W ostatnich latach brał udział w licznych spektaklach, m.in. „W cieniu” w reż. Teresy Kurpias w Teatrze Rampa (główna rola Cienia), „Przygody Sary” (Profesor Dufarge), „Książe czy Żebrak” ( Lord Hertford) „Klatka wariatek” (Chantal) w reż. Grzegorza Chrapkiewicza i ,„Zorro” w reż. Tomasza Dutkiewicza w Teatrze Komedia. Ostatnią wielką produkcją, w której wcielał się w postać Eddiego był musical „Mamma Mia” w Teatrze Muzycznym Roma. Pracuje nad debiutanckim albumem, na którym znajdą się utwory w stylistyce pop/soul/vintage. Jego pierwszy singiel „ Pod prąd” znalazł się na antenie Radia Eska i Rmf Maxxx.

MIROSŁAW WOŹNIAK – Syn Żaby, Chrabąszcz Porywacz, Strażnik I, Elf II, asystent choreografa  

MirosławWoźniak-380x570

Tancerz, aktor musicalowy i wokalista występujący  w niezliczonych produkcjach teatralnych i telewizyjnych w Polsce i za granicą. Podziwiany  na deskach warszawskich teatrów  takich jak Teatr Roma, ( Upiór w perze, Les Miserables, Aladyn Jr.,Miss Saigon), Opera Narodowa (Sudden Rain/Between),Teatr Komedia(Klatka wariatek), Teatr Syrena (Kariera Nikodema Dyzmy) ale i w Nowym Jorku, gdzie tańczył partię księcia arabskiego w Dziadku do Orzechów realizowanego przez Margot Fonteyn Academy.Założyciel firmy Smart Star wspierającej rozwój  osobisty młodych artystów. Choreograf , nauczyciel tańca i coach. W chwili obecnej kreuje postać Witka w przedstawieniu  Bodo – Musical jeżdżąc po całej Polsce, oraz przygotowuje się do nowego projektu teatralnego na scenie Teatru Dramatycznego.

REALIZATORZY :

MAŁGORZATA SZABŁOWSKA – scenariusz, reżyseria i scenografia

MałgorzataSzabłowska-e1490619741712-321x570

Reżyserka, producentka, scenografka, scenarzystka

Artystka, która myśli o projektach w sposób holistyczny. Doświadczenie zdobyte podczas realizacji projektów w największych halach w Polsce, m.in. w Torwarze, Soho, Hali Stulecia i na Stadionie Olimpijskim poszerzyła o studia w prestiżowym Central Saint Martins w Londynie, na kierunku Projektowania Przestrzennego. W latach 2012 r. – 2015 nadzorowała produkcyjnie powstawanie wszystkich premier w Operze Narodowej w Warszawie. Autorka scenografii i projekcji spektakli („Adagio i Scherzo” w choreografii Krzysztofa Pastora, „PUPA” w choreografii Anny Hop, scenografii i kostiumów spektakli pantomimy “Ważne sprawy” i “Owady”, Made in Polska 2015 dla TVP2), tras koncertowych (Męskie Granie 2012) i pokazów mody (Mariusz Przybylski). Projektant i Producent wykonawczy Widowiska z okazji otwarcia stałej wystawy Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie.

WOJTEK KOSTRZEWA – muzyka

WojtekKostrzewa

Kompozytor, perkusista, aranżer, producent. Laureat I nagrody, oraz wyróżnienia orkiestry na konkursie kompozytorskim „In modo di Lutosławski” w 2013 roku. Ma na swoim koncie kilka płyt studyjnych wydanych w firmach Sony, City Accord, a także France Musique. Przy okazji projektu Szymanowski Big band, jako perkusista i aranżer współpracował z Dorotą Miśkiewicz, Piotrem Polkiem, Markiem Napiórkowskim oraz Sławkiem Uniatowskim. Autor muzyki do wielu reklam. Jego kompozycje pojawiają się w Teatrze Niewielkim, gdzie gra również na fortepianie (Poezja Wisławy Szymborskiej). Z powodzeniem występuje na zagranicznych festiwalach „La Folle Journée” czy „Düsseldorf Jazz Rally”. Przy okazji nagrań lub występów „na żywo” miał okazję współpracować z takimi artystami jak: Gordon Goodwin, Brian Allan, Irena Santor, Voytek Konikiewicz, Zbigniew Namysłowski, Krzesimir Dębski, Adam Sztaba, Monika Urlik. Na stałe jest perkusistą Big Bandu UMFC, zespołu „X Project” należącego do Dream Art. Agency oraz warszawskiej grupy „Funktor”. Autor muzyki do pierwszego w Polsce fabularnego spektaklu iluzji pt. CZARODZIEJ, który swą prapremierę miał 30 maja 2015 roku na deskach Teatru Palladium.

KATARZYNA ROTT – kostiumy

KatarzynaRott-549x570

Urodziła się i wychowała w Bolesławcu. Z zawodu plastyk szkła artystycznego, fotograf oraz pedagog sztuki. Po studiach wyemigrowała do Wielkiej Brytanii, skąd wraca do Polski przy okazji rozmaitych projektów artystycznych. Jest współzałożycielką zespołu twórczego Silverclock, od 2011 r. pod taką samą nazwą prowadzi także pracownię i studio fotograficzne. Pracuje jako ilustrator, kostiumograf, projektant scenografii eventowej i teatralnej, a także stylista fotografii studyjnej i plenerowej. Zajmuje się również rekonstrukcją historycznego zawodu iluminatora oraz sztuką odręcznego rytu szkła. Na swoim koncie ma kilka wystaw malarstwa i fotografii na terenie Polski i Wielkiej Brytanii .W Wielkiej Brytanii prowadzi prezentacje technik malarskich.W działaniach swoich łączy szeroki wachlarz narzędzi twórczych, zarówno cyfrowych, jak i tradycyjnych a wszechstronną świadomość plastyczną przenosi na kompleksowo zaprojektowane w najdrobniejszych detalach kostiumy harmonizujące z otoczeniem scenicznym. W Wielkiej Brytanii realizowała stroje indywidualne w stylu victorian/steampunk na rzecz festiwali WGW w Withby oraz Lincoln. W Polsce projektowała i wykonywała kostiumy na rzecz konwentów gier fabularnych a także teatru wyobraźni (LARP). Prace te obejmowały działania w różnych tematykach i zostały uzupełnione o ręcznie wykonane kapelusze, hafty, paski, gorsety oraz przedmioty codziennego użytku, otaczające kreowaną postać. W   lutym 2015  na scenie kameralnej Teatru Wielkiego odbył się jej debiut kostiumami do spektaklu “Pupa”-widowiska baletowego w jednym akcie na kanwie twórczości Witolda Gombrowicza. Kolejnym dużym wyzwaniem, było widowisko Calliya, którego premiera odbyła się we wrześniu 2015 roku. Obecnie po metamorfozie z mix media show do musicalu powróciła do oryginalnego tytułu ”Calineczka” i miała swą premierę 19 marca 2017. Projekty kostiumowe Katarzyny  do spektakli  zbudowane są w dużej mierze na zamyśle odziania “ciała w ciało” w sposób prosty i kompletnie transformujący, bez ograniczeń dla intensywnego ruchu tancerzy. Malarskie traktowanie materiałów, zarówno w specjalnie projektowanych wzorach do druku na tkaninie jak i ręcznie malowane i zdobione utrzymują charakterystyczny poziom plastyki kostiumu. W tym samym czasie na równi z projektami kostiumograficznymi spod jej ręki wychodzą ilustracje zbioru baśni „Ryba, która stała się Ptakiem”, oraz wizualna strona powieści fantastycznej „Żelazny Miś i Bieżnikowany Kot w poszukiwaniu Srebrnozegaru”; której jest współtwórcą.

ANNA HOP – choreografia

AnnaHop

Tancerka, choreografka. Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Romana Turczynowicza w Warszawie i Instytutu Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna, w specjalizacji PR i marketing medialny. Od 2009 roku związana z Polskim Baletem Narodowym. Jako tancerka ma na koncie takie role, jak: Duet Alabama Song z Kurta Weilla oraz Gavotte z In Light and Shadow w choreografii K. Pastora, Lalka z Dziadka do orzechów chor. A. Glegolski, Pas de trois z Jeziora łabędziego chor. I. Mukhamedov, solo w tańcu chińskim z Dziadka do orzechów i Króla Myszy chor. T. van Schayk oraz W. Earling, solo w Karnawale z Romea i Julii chor. E. Wesołowski, Czerwony Kapturek w Śpiącej królewnie chor. J. Grigorowicz wg. M. Petipy, jedna z trzech małych czerwonych w Święcie wiosny W. Niżyńskiego, Willhelm Tell w chor. Amira Hosseinpoura (reż. D. Pountney). Jako choreografka zadebiutowała w 2010 roku na deskach Teatru Wielkiego – Opery Narodowej podczas II Warsztatów Choreograficznych Kreacje 2. Od tamtej pory co roku prezentuje swoje miniatury choreograficzne. Stworzyła dwa pełnowymiarowe spektakle. „Pupę” dla Polskiego Baletu Narodowego, do muzyki Stanisława Syrewicza (2015) oraz „Bajki ci opowiem…” dla Baletu Opery na Zamku w Szczecinie do muzyki Witolda Lutosławskiego (2013). Współpracowała również jako choreograf, przy produkcji filmów oraz spektakli na scenach dramatycznych. Tworzyła choreografie do Gali Sylwestrowych Teatru Wielkiego – Opery Narodowej (2015 i 2016). Od 2013 roku stale współpracuje z Działem Programów Edukacyjnych Teatru Wielkiego – Opery Narodowej a od 2014 z Den Norske Opera and Ballet prowadząc w ramach projektów edukacyjnych warsztaty taneczne i tworząc choreografie zarówno w Polsce jak i Norwegii.

RYSZARD i MAJA ROGOCCY – ilustracje i animacje

RyszardRogocki-e1490627474247-428x570

Ryszard Rogocki – Animator, reżyser, założyciel studia Alienfx. Na rynku animacji od 1996 roku, początkowo jako freelancer a od 2003 r. jako studio animacji i postprodukcji Alienfx. Współpracował z Sebastianem Pańczykiem przy produkcjach dla klientów takich jak LOT, LAYS, IKEA nadzorując animację. Prowadził od strony animacyjnej i postprodukcyjnej filmy dla marki “Harnaś” browaru Okocim, Bonduelle, Fortuna, Delma, Enea. Mokate Jako reżyser pracował dla TP przy kampanii “Serce i Rozum” a także Łowicz, Biedronka i Danone. Jako reżyser i twórca efektów specjalnych brał udział w produkcji filmów Patryka Vegi „Ciacho” , „Hans Kloss stawka większa niż śmierć”. Twórca animacji do spektaklu  CZARODZIEJ oraz efektów specjalnych do  filmu  ZA NIEBIESKIMI DRZWIAMI.

OLGA SKUMIAŁ – reżyseria światła

OlgaSkumiał_m

Reżyser światła, scenograf. Absolwentka Instytutu Sztuk Scenicznych w Liverpoolu – Uniwersytetu Sir Paula McCartneya.

Doświadczenie w zakresie sztuki reżyserii światła zdobywała w teatrach północnej Anglii i Londynu. Pracowała m.in. w teatrach Liverpoolu:  Everyman and Playhouse oraz  Unity; w teatrze The Lowry w Manchesterze oraz Sadler’s Wells w Londynie. Współpracowała  z laureatami The Lawrence Olivier Award, brytyjskiej nagrody teatralnej m.in z Peterem Mumfordem i Lucy Carter. Półfinalistka Limbury Prize – prestiżowego konkursu scenograficznego organizowanego co dwa lata przez Teatr Narodowy w Londynie. Zaprojektowała światło do przedstawień teatralnych, tanecznych i musicali na terenie Wielkiej Brytanii, w tym m.in do  baletu współczesnego Absolute Dance dla Unity Theatre, dramatu Snowbound dla Sennheiser Studio, instalacji The Wave dla galerii Tate Modern w Liverpoolu, musicalu INNIT – dla  Lowry Theatre  oraz przedstawieniu Judy & Liza, który od dwóch lat wystawiany jest na terenie Północnej Anglii. Balet współczesny Seven, w reżyserii Jacqueline Jones z formacji Rambert Dance, do którego zaprojektowała światło i scenografię był w repertuarze teatru Paula McCartneya w Liverpoolu oraz Art Depot w Londynie. W Polsce asystowała Felice Ross przy realizacji oper: Don Giovani, Halka i Latający Holender. Zaprojektowała instalację świetlną i scenografię na galę urodzinową Fabryki Trzciny w Warzawie. Współpracowała też z Chasperem Bertschingerem przy sztuce Jackson Pollesch Rene Pollescha w Teatrze Rozmaitości.  Zadebiutowała na scenie Opery Narodowej projektem oświetlenia do baletu Jacka Tyskiego Hamlet. Obecnie mieszka i pracuje w Manchesterze, gdzie projektuje oświetlenie i scenografię do przedstawień teatralnych i produkcji telewizyjnych m.in w BBC.

NATALIA BAJAK – przygotowanie wokalne, wokalizy

NataliaBajak-407x570

Wokalistka, kompozytorka piosenek teatralnych, nauczyciel wokalny. Studentka wokalistyki estradowej na Akademii Muzycznej w Łodzi a takze absolwentka dziennikarstwa na Uniwersytecie SWPS.
W swoich podróżach muzycznych idzie w stronę żywiołowego, pełnego emocji i energii gatunku gospel, kocha też piękne i tajemnicze melodie oraz bogactwo wyrazu w musicalu. Od wielu lat uczy improwizacji wokalnej w warszawskiej Szkole Gospel, prowadzi warsztaty muzyczne zarówno dla dzieci i dorosłych. Od ponad 16 lat współpracuje z Teatrem Muzycznym TINTILO związanym z Teatrem Rampa w Warszawie jako współautorka muzyki. Uczestniczka programów muzycznych takich jak The Voice of Poland, Must Be The Music czy Mam Talent a takze roznych festiwali i setek koncertów. Współpracuje z wieloma artystami estrady, takich jak Monika Kuszynska, Adam Sztaba, Jnr Robinson, Brian Fentress, Kuba Płucisz,  przy organizacji koncertów a takze nagraniach studyjnych jako solistka oraz aranżer partii wokalnych.

MACIEK LEŚNIAK – asystent reżysera, koordynacja pracy artystycznej, realizacja muzyczna   

DANUTA GONERA  – peruki Przepowiedni, Kreta i Myszy –  DANUTA GONERA STUDIO www.studiogd.pl

MARTYNA DOMOZYCH – TYLICKA  – make up

JACEK PELISIAK – inspicjent

KRZYSZTOF PALCZEWSKI – realizacja  animacji

BARTŁOMIEJ KACZALSKI  – realizacja świateł

KAMIL STEC  – realizacja świateł

JAKUB ZACZKOWSKI  – reżyseria dźwięku

 KAROL GETLER  – szef oświetlenia Teatru Palladium

 TOMASZ KOWALSKI  – kierownik techniczny Teatru  Palladium

 JANUSZ SZEWCZUK  – ekipa nagłośnieniowa Teatru Palladium

 ŁUKASZ PRZĄDAK  – ekipa techniczna Teatru Palladium

MAREK KUĆ – menedżer widowni Teatru Palladium

 JANUSZ  MAZURKIEWICZ – I kaskader

 TOMASZ LIPSKI  – II kaskader

 MAREK DYLEWSKI   – doświadczenie, wiedza i wsparcie techniki scenicznej Teatru Palladium od wielu lat  

 MAGYA TV JAROSŁAW GAWŁOWSKI  – produkcja i realizacja filmowa

 MARIUSZ DMOWSKI  – fotograf

 MIROSŁAW BRZÓZKA  – krawiec – artysta

 ANNA WIŚNIEWSKA  – krawcowa – artystka

GALERIA ZDJĘĆ ZE SPEKTAKLU:

FOTO: MARIUSZ DMOWSKI

IMG_6202-2-Edit_m-570x380 IMG_6213-2-Edit_m-570x380 IMG_6235-2-Edit_m-570x380 IMG_6254-2-Edit_m-570x380 IMG_6296-Edit_m-570x380 IMG_6298-Edit_m-570x380 IMG_6325-2-Edit_m-570x380 IMG_6379-2-Edit_m-570x380 IMG_6468-2-Edit_m-570x380 IMG_6590-Edit_m-570x380 IMG_6700-Edit_m-570x380 IMG_6791-Edit_m-570x380 IMG_6847-Edit_m-570x380 IMG_6868-Edit_m-570x380 IMG_6875-Edit_m-570x380 IMG_7794_m-570x380 IMG_8598_m-570x380

IMG_6223-Edit_m-380x570 IMG_6324-Edit_m-380x570 IMG_6331-Edit_m-380x570 IMG_6339-Edit_m-380x570 IMG_6392-Edit-2_m-380x570 IMG_6453-Edit_m-380x570 IMG_6454-Edit_m-380x570 IMG_6546-Edit_m-380x570 IMG_6550-Edit_m-380x570 (1) IMG_6550-Edit_m-380x570 IMG_6662-Edit-2_m-380x570