6.01.2019, godz. 17.00

Sala Koncertowa Filharmonii Narodowej w Warszawie.

Bilety do nabycia: www.biletyna.pl, oraz KupBilecik.pl

Świąteczny koncert fabularny w wykonaniu aktorów, wokalistów, chórów i orkiestry pod kierownictwem Zuzanny Falkowskiej

W programie piosenki Zuzanny Falkowskiej i Jana Stokłosy

Koncert połączony z akcją charytatywną na rzecz Fundacji Czerwone Noski Klown w Szpitalu

”Święta w prezencie” to familijny koncert fabularny, utrzymany w lekkiej i przystępnej formie. Zawiera elementy przedstawienia interaktywnego oraz teatru muzycznego, ze znakomitą muzyką, skomponowaną specjalnie na potrzeby tego wydarzenia przez Zuzannę Falkowską i Jana Stokłosę.

Widowisko artystyczne jest dla najmłodszych źródłem wiedzy o Świętach, przekazywanej przez aktorów wcielających się w postaci Renifera, Śnieżynki, Choinki, Bombki i Karpia. Dla dorosłych, jest to natomiast szansa na przypomnienie sobie magicznej i bajkowej atmosfery Świąt, z czasów dzieciństwa.

Bohaterowie lądują w nieznanym im dotąd miejscu, zapakowani w paczkę. Wraz z próbą znalezienia celu ich podróży, odkrywają przeróżne zwyczaje i symbole świąteczne. Perypetie, prowadzą ich do finału, w którym okazuje się, że paczka, w którą byli zapakowani to prezent, a co za tym idzie…oni sami są prezentem. Idei „Świąt w prezencie” przyświeca właśnie ta myśl, płynąca z morału przedstawienia – nie zapominajmy, że to my, dla siebie nawzajem, jesteśmy najlepszym prezentem.

Spektakl został zainicjowany w 2012 roku przez dyrygentkę i kompozytorkę Zuzannę Falkowską. Premiera miała miejsce na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Od tego czasu odbyło się 5 edycji, w tym w Studio Koncertowym Polskiego Radia oraz w siedzibie Sinfonii Varsovii. W 2016 powstała druga część „Świąt w prezencie”. Wydarzenie cieszy się dużym zainteresowaniem artystów, którzy co roku chętnie biorą udział w koncercie. Obsada wykonawcza, to około 100 osób: aktorzy, wokaliści, orkiestra, chór oraz chór dziecięcy. Ciepła atmosfera, towarzysząca produkcji tego niezwykłego wydarzenia, udziela się widzom, którzy wychodzą po koncercie oczarowani rodzinną, świąteczną aurą.