CZARODZIEJ

Magiczny spektakl familijny.

Teatr Palladium,

ul.Złota 9, 00-019 Warszawa

TERMINY

16.02, godz. 11.00

3.03, godz. 11.00

5.03, godz. 10.00 – oferta dla szkół

7.03, godz. 10.00 – oferta dla szkół

Czy magia istnieje naprawdę? Spektakl ,,Czarodziej” to niezwykła podróż w krainę iluzji. Pewnego razu, w pewnym domu, w pokoju Julii pojawia się Czarodziej (Wojtek Rotowski) odwracając jej świat do góry nogami. Gdy ulubiony pluszowy Pajac ożywa,  jest to dopiero początek magicznej przygody. Wspaniała oprawa muzyczna, barwne kostiumy a przede wszystkim wiele niezwykłych, magicznych wrażeń. Kto jako pierwszy przeciął kobietę na pół? Skąd wziął się śnieg? Czy da się zmienić sukienkę w czasie krótszym niż sekundę? Spektakl pokaże czym jest świat iluzji i dlaczego każdy może zostać czarodziejem. Nie tylko zobaczycie magię z bliska, ale będziecie mogli jej dotknąć, doświadczyć i poczuć. A może i Ty staniesz na scenie, aby przekonać się jak niezwykły może być świat naszej wyobraźni. Kiedy uwierzymy w nasze marzenia wszystko co było dotąd niemożliwe, zdarzy się naprawdę. MAGIA JEST W NAS.

Po spektaklu zapraszamy na spotkanie z artystami na foyer Teatru Palladium. Będziecie mogli z nimi porozmawiać, zrobić wspólne zdjęcie, otrzymać autograf Waszej ulubionej postaci a może też coś wyczarować ?

OBSADA :

WOJTEK ROTOWSKI  – Czarodziej

Wojtek Rotowski_m

Wojtek Rotowski_1__m

Związany z iluzją od 2006 roku. Członek Krajowego Klubu
Iluzjonistów oraz dyplomowany iluzjonista (ZASP). Konsultant iluzji
scenicznej i efektów specjalnych do wielu przedstawień teatralnych w całej
Polsce m.in. ,,Wiśniowy Sad” i ,,Jak zostałam wiedźmą” reż. A. Glińska w
teatrze Studio, ,,Aladyn Jr.” reż. W. Kępczyński w teatrze Roma, ,,Mistrz i
Małgorzata” reż. A. Tyszkiewicz w teatrze im. J. Osterwy w Lublinie
czy ,,Świat Bastiana” reż. T. Kurpias w teatrze Rampa. Jest twórcą
wyjątkowych efektów iluzjonistycznych, łączonych z pirotechniką
sceniczną a jego pokazy pozostawiają na długo niezapomniane wrażenia,
zarówno wśród dzieci jak i dorosłych. Aktor telewizyjny, teatralny i dubbingowy. Znany z ról w serialach
telewizyjnych ,,Do Dzwonka“ (Mati), ,,Na Wspólnej“ (Jarek) czy ,,Prosto w
Serce“ (Kuba). Zagrał wiele głównych ról w wielkich polskich produkcjach
teatralnych, takich jak Aladyn Jr. (Aladyn) i Akademia Pana Kleksa (Adaś
Niezgódka) w Teatrze Muzycznym Roma czy Piotruś Pan (Piotruś) w
teatrze Capitol. Studiuje w Warszawskiej Szkole Filmowej na kierunku
reżyserii, uczęszczał do szkoły cyrkowej oraz jest absolwentem szkoły
muzycznej w klasie saksofonu. Przedstawienie ,,Czarodziej” jego
autorstwa jest pierwszym w Polsce fabularnym spektaklem iluzji. Prowadzi
również sklep z rekwizytami dla iluzjonistów i jest właścicielem firmy
Magic Crew, tworzącej niezwykłe pokazy iluzjonistyczne, pirotechniczne i
cyrkowe.
Więcej informacji:
www.magiccrew.pl

ADA GOSTKOWSKA  –  Mama

SONY DSC

Aktorka, muzyk, lektorka. Laureatka wielu nagród na licznych festiwalach piosenki przyznawanych  w większości za jej własne kompozycje. Zadebiutowała  główną rolą w musicalu  A.L. Webbera i T.Rice „Józef i cudowny płaszcz snów w technikolorze”  jeszcze jako studentka  w Studium Wokalno –Aktorskim im.  Danuty Baduszkowej przy   Teatrze Muzycznym w Gdyni. Po obronie dyplomu wyjechała do Toronto, gdzie w Kanadzie zadebiutowała w przedstawieniu pt. “Piosenki z Kabaretu Starszych Panów” z błogosławieństwem samego Mistrza Jeremiego Przybory w Salonie Muzyki i Poezji Polsko-Kanadyjskiego Towarzystwa Muzycznego pod kierownictwem Marii Nowotarskiej . Następnym przedstawieniem było “Wyszłam i nie wróciłam” grane w Toronto i Montrealu, a roczny pobyt za oceanem uwieńczyła recitalem w Canada’s Wonderland. Powrót do kraju zaowocował współpracą m.in. z Teatrem Syrena w Warszawie, gdzie wystąpiła w kilku spektaklach oraz Teatrem Capitol, gdzie wystąpiła w przedstawieniu „Piosenki w starym kinie” w reż. Andrzeja Rozhina. Warto również wspomnieć prowadzony przez nią program STARTER w muzycznej stacji ATOMIC TV, z czasem przekształconej w MTV Polska, w której to z kolei redagowała i czytała program NON STOP HITS . W 2002 roku powstał spektakl z jej udziałem oparty na twórczości Agnieszki Osieckiej pt. “Nic nie zastąpi mi piosenki” w reż. Romany Próchnickiej, z udziałem Marii Nowotarskiej. Prapremiera polska odbyła się w “Piwnicy Moliere” Artura Dziurmana w Krakowie, premiera warszawska odbyła się na Scenie Kameralnej Teatru Muzycznego Roma, a w październiku 2002 roku w Toronto. Spektakl grany był kilkadziesiąt razy w Polsce i Zagranicą (tournee po Kanadzie, Szwajcarii). Jest jedną z najbardziej cenionych polskich lektorek.  Obecnie czyta filmy w  m.in.  Discovery Channel, Discovery Science, Animal Planet, Food Network,  Zone Reality, Zone Romantica, Zone Club, TLC, Da Vinci Learning, VH1, ViaSat i Travel Channel, BBC Earth czy Platformy N.  Jest również głosem Radia Bajka , stacji radiowej dla dzieci. Nagrywa audiobooki, szkolenia e-learningowe dla wielu czołowych firm polskich i zagranicznych, zapowiedzi telefoniczne dla firm, audiodeskrypcje do filmów, reklamy telewizyjne i radiowe oraz proma i trailery do stacji telewizyjnych.  Prowadzi  jako gospodarz wiele  imprez charytatywnych oraz firmowych. W 2007 roku ukazała się jej płyta  pt.   DWA SERCA   z jej własnymi  kompozycjami oraz  interpretacjami  utworów  Agnieszki Osieckiej, z gościnnym udziałem  Krzysztofa Kolbergera i  Macieja  Wilka. Z Krzysztofem Kolbergerem wiele razy występowała w autorskich przedstawieniach poetycko-muzycznych w całej Polsce.

Aby uzyskać więcej informacji, zapraszamy na  oficjalną stronę Ady:

www.adagostkowska.pl

JULIA PASIOROWSKA – Córka

Julia Pasiorowska ROMA B&W

Urodzona w 2000 roku w Warszawie. Od najmłodszych lat pasjonuje się tańcem, śpiewem oraz aktorstwem. Miała okazję rozwijać te pasje w szkole tańca Broadway Dance Center w Nowym Jorku, gdzie przez kilka lat szkoliła swoje umiejętności taneczne w najróżniejszych stylach, oraz aktualnie w szkołach Art Dance Complex i Autorskiej Szkole Musicalowej Macieja Pawłowskiego w Warszawie. Niejednokrotnie stawała na podium w krajowych oraz międzynarodowych mistrzostwach tanecznych. Wielką inspirację dała jej możliwość występowania na wielu scenach tanecznych oraz musicalach w teatrach w USA, Kanadzie oraz Polsce. W ostatnim czasie aktorka w spektaklu – „Aladyn Jr.” na deskach Teatru Muzycznego ROMA w Warszawie. Na co dzień uczennica gimnazjum w Warszawie.

 JULIAN WAGLEWSKI – Pluszowy Pajac

Julian Waglewski_2

Julian Waglewski jest absolwentem Państwowej Szkoły Sztuki Cyrkowej w Warszawie. Ukończył ją ze specjalizacją gimnastyczną na rekwizycie german wheel. Swoje umiejętności na kole prezentował w półfinałach VII edycji programu Mam Talent. Zaczynał od parkouru, żonglerki i tańca z ogniem. Z czasem, poprzez szkoły oraz warsztaty, rozwijał umiejętności kuglarskie, kaskaderskie i pantomimiczne. Jest również absolwentem Szkoły Kaskaderów Filmowych. Angażuje się w liczne projekty, występy i spektakle, wszędzie tam gdzie może używać swoich niecodziennych umiejętności.

REALIZATORZY :

scenariusz i reżyseria – WOJTEK ROTOWSKI

scenografia – MAREK CHOWANIEC

kostiumy – ANNA WAŚ

muzyka – WOJTEK KOSTRZEWA

choreografia – ANNA WUJKOWSKA

animacje – RYSZARD ROGOCKI

efekty kaskaderskie – TOMASZ LIPSKI

efekty pirotechniczne – ANDRZEJ BANACH

konsultacje scenariuszowe – AGNIESZKA KRUK

MAREK CHOWANIEC – scenografia

Marek Chowaniec

Scenograf. Absolwent ASP w Warszawie (1993 r. dyplom w pracowni prof. Andrzeja Sadowskiego). Obecnie doktor habilitowany, Prodziekan Wydziału Scenografii ASP. Współpracował  z Teatrami Ateneum, Współczesnym w Warszawie, Teatrem Nowym w Poznaniu, Teatrem Wybrzeże w Gdańsku, Teatrem im. Jaracza w Olsztynie. Jest autorem ponad czterdziestu realizacji dla Teatru Telewizji, reżyserowanych m.in. przez Jerzego Gruzę, Krzysztofa Zaleskiego, Piotra Szulkina, Łukasza Wylężałka, Marcina Wronę. Ma też w dorobku szereg przedstawień muzycznych. W Teatrze Roma był współtwórcą scenografii do „Piotrusia Pana” i twórcą scenografii do musicali: „Miss Saigon”, „Grease”. W Teatrze Buffo do spektakli „Tyle miłości”, „Niedziela na Głównym”, „Romeo i Julia” w reżyserii Janusza Józefowicza. W Operze Krakowskiej zaprojektował scenografię do „Czarnej maski” Krzysztofa Pendereckiego, „Damy Pikowej” Piotra Czajkowskiego w reż. Krzysztofa Nazara. Autor wielu projektów imprez plenerowych, koncertów i widowisk telewizyjnych. W 2010 r. był twórcą scenografii do widowiska „Let’s dance Chopin” na otwarcie dnia polskiego EXPO w Szanghaju.

ANNA WAŚ  – kostiumy

Anna Waś

Absolwentka wydziału historii sztuki na UKSW. Pracę ze sceną rozpoczęła w roku 1997 w Teatrze Wielkim w Warszawie. Jest autorką kostiumów do spektakli „Zabawki Pana Boga”, „Mały Książę”, „Zdobyć, utrzymać, porzucić”, „Tuwim dla dorosłych” (Nova Scena TM ROMA), „Mały Książę” (Tarnowski Teatr im. L. Solskiego), „W pogoni za bajką” (Teatr Rampa), „Magiczny sklep z zabawkami” (Teatr Palladium), „Piękne panie i panowie” i „Porwanie Sabinek” (Teatr Kamienica) oraz kostiumów i scenografii do przedstawienia „I tak Cię kocham” (Teatr Kamienica). Tworzy kostiumy i scenografie do licznych reklam telewizyjnych. W Teatrze Muzycznym ROMA pracuje od 2006 roku, od 2010 roku jest kierownikiem technicznym.

TM ROMA: „Ale musicale”, „Deszczowa piosenka”, „Aladyn Jr” (kierownik techniczny), „ZAiKS to ludzie” (kostiumy)

WOJTEK KOSTRZEWA – muzyka

Wojtek Kostrzewa

Kompozytor, perkusista, aranżer, producent. Laureat I nagrody, oraz wyróżnienia orkiestry na konkursie kompozytorskim „In modo di Lutosławski” w 2013 roku. Ma na swoim koncie kilka płyt studyjnych wydanych w firmach Sony, City Accord, a także France Musique. Przy okazji projektu Szymanowski Big band, jako perkusista i aranżer współpracował z Dorotą Miśkiewicz, Piotrem Polkiem, Markiem Napiórkowskim oraz Sławkiem Uniatowskim. Autor muzyki do wielu reklam. Jego kompozycje pojawiają się w Teatrze Niewielkim, gdzie gra również na fortepianie (Poezja Wisławy Szymborskiej). Z powodzeniem występuje na zagranicznych festiwalach „La Folle Journée” czy „Düsseldorf Jazz Rally”. Przy okazji nagrań lub występów „na żywo” miał okazję współpracować z takimi artystami jak: Gordon Goodwin, Brian Allan, Irena Santor, Voytek Konikiewicz, Zbigniew Namysłowski, Krzesimir Dębski, Adam Sztaba, Monika Urlik. Na stałe jest perkusistą Big Bandu UMFC, zespołu „X Project” należącego do Dream Art. Agency oraz warszawskiej grupy „Funktor”.

ANNA WUJKOWSKA – choreografia

Anna Wujkowska

Choreograf, reżyser, tancerka, pedagog. Studiowała w Nowym Jorku w Martha Graham School for Contemporary Dance. Ukończyła Szkołę Baletową w Warszawie, Akademię Muzyczną z tytułem magister sztuki – o specjalizacji pedagogika baletu a także studia menedżerskie na Uniwersytecie Warszawskim. Współpraca z teatrami : Roma, Teatr Narodowy, Komedia, Ateneum, wieloma agencjami eventowymi, koncertowymi oraz telewizją. Występy na wszystkich najważniejszych Polskich scenach teatralnych i estradowych. Choreograf i organizator imprez artystycznych oraz spektakli. Prowadzi wykłady dla nauczycieli tańca. Tańcem zajmuje się bardzo wszechstronnie, pracuje w technikach: taniec klasyczny dla dorosłych i dzieci, Modern Dance, Contemporary, Jazz Broadway, Tango Argentyńskie. Prowadzi zajęcia dla dzieci w Egurrola Dance Studio: Tarchomin, Reduta, Konstancin Jeziorna, Aleje Jerozolimskie. Prowadzi grupę taneczną, z którą bierze udział w licznych koncertach i imprezach związanych z tańcem. Na zaproszenie Ewy Wycichowskiej prowadziła wykłady dla pedagogów tańca dotyczące Techniki Tańca Współczesnego. Tworzy choreografie i reżyseruje spektakle baletowe dla dzieci: Kopciuszek, Dziadek do Orzechów, Księżnicza Szecherezada i Piraci, Najpiękniejsze Bajki Baletowe, Jezioro Łabędzie oraz Taneczna Podróż dookoła Świata  wystawiane na stałe w Teatrze Palladium w Warszawie.

RYSZARD ROGOCKI – animacje  

pobrane

Animator, reżyser, założyciel studia Alienfx. Na rynku animacji od 1996 roku, początkowo jako freelancer a od 2003 r. jako studio animacji i postprodukcji Alienfx. Współpracował z Sebastianem Pańczykiem przy produkcjach dla klientów takich jak LOT, LAYS, IKEA nadzorując animację. Prowadził od strony animacyjnej i postprodukcyjnej filmy dla marki “Harnaś” browaru Okocim, Bonduelle, Fortuna, Delma, Enea. Mokate Jako reżyser pracował dla TP przy kampanii “Serce i Rozum” a także Łowicz, Biedronka i Danone. Jako reżyser i twórca efektów specjalnych brał udział w produkcji filmów Patryka Vegi „Ciacho” , „Hans Kloss stawka większa niż śmierć”

TOMASZ LIPSKI  – efekty kaskaderskie

Tomasz-Lipski

Specjalista ds. efektów „antygrawitacyjnych” związanych z lotem, lewitacją, podwieszaniem, skokami, upadkami czy wieszaniem ludzi. Dubler aktorów w scenach niebezpiecznych. Występował w wielu spektaklach teatralnych i operowych m.in. w „Halce” oraz „Trojanach” w Teatrze Wielkim Operze Narodowej w Warszawie, ‘Śnie’ w Operze Bałtyckiej w Gdańsku, czy Koncercie Noworocznym oraz „Rusałce” i „Halce” w Operze Nowa w Bydgoszczy. W czasie 10 lat pracy zawodowej, brał udział w kilkudziesięciu udanych realizacjach m.in. filmach, spektaklach, reklamach oraz programach TV. Tomasz Lipski jest projektantem oraz wykonawcą konstrukcji linowych umożliwiających kaskaderom i aktorom bezpieczne wykonywanie najbardziej skomplikowanych ewolucji  i efektów specjalnych. Używane techniki znajdują zastosowanie w scenach lotów i lewitacji ludzi oraz przedmiotów, a także  wielu innych trickach, jakie tylko są w stanie wymyślić reżyserzy i choreografowie. Dysponuje najnowszym, specjalistycznym sprzętem i urządzeniami pozwalającymi uzyskać efekty sceniczne na światowym poziomie przy zachowaniu maksimum bezpieczeństwa. W swojej działalności zawodowej inscenizuje i realizuje również prace kaskaderskie w podwieszeniu na linach, skoki i upadki z wysokości oraz efekty palenia się człowieka. Wykonuje zabezpieczenia wysokościowe planów filmowych oraz specjalistyczne, niekonwencjonalne zamocowania sprzętu zdjęciowego na wszelkiego rodzaju pojazdach, budynkach i urządzeniach. W swojej pracy stawia na bezwzględne bezpieczeństwo bez kompromisów, profesjonalizm oraz rzetelność. Zakłada, że nie ma rzeczy niemożliwych – stara się zrealizować każdą, nawet najbardziej  śmiałą i skomplikowaną wizje reżyserską. Dysponuje także sprawdzonym zespołem doświadczonych ludzi gotowych podejmować najtrudniejsze wyzwania.

ANDRZEJ BANACH – efekty pirotechniczne

Andrzej-Banach

Na co dzień pracuje w Teatrze Muzycznym Roma jako rekwizytor-pirotechnik. Chociaż uczelnie w Polsce, Niemczech, Szwecji dały mu takie zawody jak redaktor wydawnictw, górnik dołowy czy ekspert z historii sztuki to jednak wybrał profesję, której nie ma na liście zawodów. Mówi, że jest to jego pasja, wręcz powołanie – szperać w podziemnych magazynach dekoracji i rekwizytów teatralnych. Specjalista od pirotechniki teatralnej. Opracował wiele skomplikowanych pokazów z wykorzystaniem pirotechniki scenicznej w wielu teatrach. Współpracuje z wieloma znakomitymi pirotechnikami w zakresie pirotechniki filmowej czy plenerowej. Jego pomysły scenograficzne połączone z efektami specjalnymi dodające każdemu spektaklowi splendoru akceptują znani scenografowie scen polskich. Fotograf i operator filmowy. W okresie świątecznym pracuje również jako Święty Mikołaj, tworząc atmosferę wyjątkowych Świąt Bożego Narodzenia.

GALERIA SPEKTAKLU Z PRAPREMIERY 30.05, TEATR PALLADIUM

NR_-158-570x380 NR_-170-570x380 NR_-175-570x380 NR_-177 NR_-182 NR_-183 NR_-204-570x380 NR_-206-570x380  NR_-215-570x380 NR_-216 NR_-210NR_-286NR_-288NR_-305NR_-325NR_-395NR_-510 

 NR_-296-570x380 NR_-311-570x380NR_-313-570x380NR_-319-570x380 NR_-359-570x380NR_-377-570x380 NR_-413-570x380NR_-459-570x380 NR_-516-570x380NR_-601-570x380NR_-610-570x380NR_-630-570x380NR_-650-570x380

OFICJALNY TRAILER SPEKTAKLU CZARODZIEJ