Legendy Polskie

Data Spektakl / wydarzenie Godz. Zakupy
2022-05-16
poniedziałek
Legendy Polskie

Teatr Palladium, Warszawa

10.00

KUP BILET

Terminy spektaklu:

28.11 niedziela 11.00
16.05 poniedziałek 10.00 –  oferta dla grup szkolnych
 
Bilety do nabycia:
-> Kasa Teatru Palladium, ul. Złota 9, czynna codziennie w godzinach 12.00 – 19.00 z przerwą 16.00-16.20. Rezerwacja miejsc możliwa jest telefonicznie: 22 827 70 49, oraz mailowo: kasa@teatrpalladium.com 
– > teatrpalladium.com
– >Biletyna.pl
– > Ebilet.pl
– > Kupbilecik.pl
->  Goout.net
 

LEGENDY POLSKIE

Czym są legendy i jakie jest ich przesłanie? 

Czego w XXI wieku mogą nas nauczyć, kiedy już wszystko zostało dokładnie poznane? 

Legendy przekazywano od dawien dawna. Opowieści te są bardzo stare, starsze niż najstarsza na świecie staruszka. A na poważnie, to sięgają początków kształtowania się państwa polskiego. Jeśli znasz historię o Warsie i Sawie, wiesz dobrze, że opowiada o założeniu miasta Warszawy.

Opowieści te uczyły także odróżniania tego, co dla nas dobre od tego co złe. Każda z historii przekazuje bowiem jakąś mądrość. Nauka płynąca z legend przetrwała stulecia, nadal jest żywa i aktualna.

Czy to oznacza, że wśród nas może istnieć Bazyliszek albo Twardowski?

Jasne, że tak! Rozejrzyj się wokół. Każdy z nas może odnaleźć w jakiejś osobie, lub nawet u siebie ich cechy charakteru. A któż z nas nie chciałby polecieć na księżyc?

Przyjrzyj się spektaklowi dokładnie, spróbuj odszukać legendarnych bohaterów i zrozumieć, dlaczego są dla nas ważni i co chcą przekazać swoją historią. 

Spektakl ,,LEGENDY POLSKIE’’ odchodzi od tradycyjnego sposobu przedstawienia historii z legend. Skupia się raczej na poszukiwaniu archetypów i ich odbicia w naszym świecie, wśród nas, w nas samych. Pokazuje poprzez współczesne ujęcie, że nie wszystko przemija, że dobro zawsze będzie dobrem, a zło trzeba pokonać. Chcemy przyjrzeć się bohaterom legend z bliska, z bardzo bliska, ukazać ich cechy i nieprzemijające wartości. Wejdź z nami do świata LEGEND POLSKICH.

 

WWW.TEATRPALLADIUM.COM | WWW.STAGEPRODUCTION.PLWWW.BALET.INFO.PL