III Charytatywna Gala Stand-up Comedy 

7.06.2020, godz. 20.00, Hala Gdynia Arena, Gdynia

Ich występy zapełniają największe hale w kraju, a żarty na stałe trafiają do słowników ich fanów. Najlepsi stand-uperzy, bo o nich mowa, ponownie spotkają się w Gdyni, by w szczytnym celu wystąpić przed trójmiejską publicznością. Przed nami III Charytatywna Gala Stand-up Comedy. Cały dochód z wydarzenia trafi do potrzebujących zwierząt.

Już 7 czerwca w Gdynia Arenie wystąpi śmietanka polskiego stand-upu. Organizatorem wydarzenia jest prowadzona przez Adama Van Bendlera Fundacja Psia Krew. Znany komik, a prywatnie wielki miłośnik zwierząt, już po raz trzeci organizuje Charytatywną Galę Stand-up Comedy.

W poprzedniej edycji na scenie wystąpili świetni komicy, jak choćby Abelard Giza, Rafał Pacześ czy Kacper Ruciński. – Nie jest trudno namówić komików do udziału w tej akcji, bo środowisko komediowe to naprawdę wspaniali ludzie. Kto ma czas i wierzy  nasz projekt, przyjeżdża i robi kawał świetnej roboty. Jak dotąd jeszcze nikt nas nie zawiódł – mówi Adam Van Bendler, inicjator wydarzenia.

Cały dochód z gali, a także poprzedzającego ją Meczu Charytatywnego o Psią Krew, w którym przeciwko sobie stają drużyny komików i raperów, przeznaczony jest na działania Fundacji Psia Krew. Z roku na rok zasięg pomocy, którą niesie Fundacja jest coraz większy. – W ramach ubiegłorocznej akcji pomogliśmy schroniskom w Wejherowie, Gdyni, Gdańsku, Sopocie, Jelonkach, Pasłęku, Starogardzie i Kościerzynie, a także uzbroiliśmy w materiały i narzędzia białostocką Fundację Znów na Nogach, która teraz samodzielnie spawa wózki sparaliżowanym psiakom – wylicza Bendler.

Fundacja Psia Krew, choć chciałaby pomóc wszystkim, wie, że najważniejsze nie są działania doraźne, ale trwałe, które będą służyć przez lata. – W tym roku również chcielibyśmy pracować nad najsłabszymi punktami w schroniskach. Jeśli w którejś placówce brakuje kociarni i trzeba wozić koty do innych schronisk kilkadziesiąt kilometrów dalej – postawmy im kociarnię. Jeśli teren jest zalany wodą i zwierzaki brodzą w błocie, naprawmy to. Jeśli potrzeba kojców, izolatek i ociepleń, zajmijmy się tym. Nawet jeśli działania będą nieco bardziej rozciągnięte w czasie, warto poczekać na efekty – dodaje Adam Van Bendler.

W pierwszej edycji łącznie udało się zebrać 165 tysięcy złotych. W drugiej już ponad 200 tysięcy. Zainteresowanie jest coraz większe, a co za tym idzie – pomoc dociera do większej ilości placówek. – Bardzo chciałbym, aby nasz dzień imprez charytatywnych przybrał ogólnopolski rozmiar. Uważam, że w tym kraju mamy potencjał, by stworzyć taką Wielką Orkiestrę Zwierzęcej Pomocy. Jestem pewien, że kiedyś przyjdzie dzień, w którym to marzenie się urzeczywistni – zakończył Adam Van Bendler.

Tego samego dnia, o godz. 13.00, odbędzie się III Charytatywny Mecz o Psią Krew czyli Komicy vs Raperzy. Na Narodowym Stadionie Rugby w Gdyni naprzeciw siebie staną drużyny złożone z komików i raperów. Analogicznie do gali, cały dochód z tej imprezy również przeznaczony zostanie na rzecz potrzebujących zwierząt.

Kochani!

Z uwagi na aktualną sytuację w kraju i na świecie, zdecydowaliśmy się na przełożenie startu sprzedaży biletów na III Charytatywny Mecz o Psią Krew czyli Komicy vs Raperzy oraz na III Charytatywną Galę Stand-up Comedy.
Termin 7 czerwca wciąż jest aktualny, trzymamy jednak rękę na pulsie i w razie czego będziemy informować Was o ewentualnych zmianach. Będziemy informować także o nowym terminie rozpoczęcia sprzedaży odpowiednio wcześniej, także bądźcie czujni :)
Tymczasem wraz z Adam Van Bendler i Fundacja Psia Krew apelujemy – nie wychodźcie z domu, jeżeli nie jest to absolutnie konieczne! Dbajcie o zdrowie swoje i innych. Wtedy sytuacja szybciej wróci do normy, a my spotkamy się, by razem przeżywać sportowe emocje :)

Pozdrawiamy!
Stage Production