III Charytatywny mecz o Psią Krew czyli Komicy vs Raperzy

7.06.2020, godz. 13.00, Narodowy Stadion Rugby w Gdyni

Na co dzień ich gole to cięte riposty, trafione żarty i wersy, z którymi utożsamiają się miliony. W ten jeden szczególny dzień porzucają swój indywidualny styl, przywdziewają trykoty i razem walczą o wspólny cel. A ten jest jeden – pomóc jak największej liczbie potrzebujących zwierząt. Przed nami trzecia już edycja wyjątkowego meczu piłkarskiego pomiędzy komikami a raperami.

Już 7 czerwca na Narodowym Stadionie Rugby w Gdyni kolejny raz na murawę wybiegną dwie wyjątkowe drużyny piłkarskie. Komicy zmierzą się z Raperami w III Charytatywnym meczu o Psią Krew. Impreza z roku na rok organizowana jest z coraz większym rozmachem. Ubiegłoroczna edycja otrzymała nawet tytuł Sportowej Inicjatywy 2019 podczas Gali Gdyńskiego Sportu.

Do tej pory w drużynie Komików widzieliśmy między innymi Abelarda Gizę, Rafała Paczesia, Kacpra Rucińskiego czy Piotra Zolę Szulowskiego. A w przeciwnym zespole? Także same gwiazdy, jak choćby Paluch, Mata, Tymek czy Jan-rapowanie. – Tutaj mamy przyjemność obserwowania wielkich indywidualistów, których na co dzień podziwiamy głównie na YouTube. Mało tego, wszyscy mega się starają na boisku. Świat rapu i stand-upu są do siebie bardzo zbliżone. Tak charyzmatycznych, kreatywnych ludzi na jednym prostokącie nie zobaczymy nigdzie indziej w Polsce – mówi Adam Van Bendler, inicjator wydarzenia.

Z uwagi na wyjątkowy cel i dość nietypowych, jak na wydarzenie sportowe uczestników, jest to mecz szczególny. – Nagle okazuje się, że chłopaki, którzy rapują lub robią sobie jaja na scenie, są piłkarskimi wirtuozami. Poza tym genialny, prześmieszny komentarz na żywo ze strony Bartka Zalewskiego i Jaśka Borkowskiego to coś, czego mogą pozazdrościć nam wszyscy w tym kraju. Mamy tu tyle śmiechu i sportowych emocji, że ciężko to ogarnąć na raz – tłumaczy Bendler.

Cały dochód z meczu przekazany jest na działania Fundacji Psia Krew, której założycielem jest właśnie znany stand-uper Adam Van Bendler.– W ramach ubiegłorocznej akcji pomogliśmy schroniskom w Wejherowie, Gdyni, Gdańsku, Sopocie, Jelonkach, Pasłęku, Starogardzie i Kościerzynie, a także uzbroiliśmy w materiały i narzędzia białostocką Fundację Znów na Nogach, która teraz samodzielnie spawa wózki sparaliżowanym psiakom – wylicza komik.

Fundacja Psia Krew, choć chciałaby pomóc wszystkim, wie, że najważniejsze nie są działania doraźne, ale trwałe, które będą służyć przez lata. – W tym roku również chcielibyśmy pracować nad najsłabszymi punktami w schroniskach. Jeśli w którejś placówce brakuje kociarni i trzeba wozić koty do placówek kilkadziesiąt kilometrów dalej – postawmy im kociarnię. Jeśli teren jest zalany wodą i zwierzaki brodzą w błocie, naprawmy to. Jeśli potrzeba kojców, izolatek i ociepleń, zajmijmy się tym. Nawet jeśli działania będą nieco bardziej rozciągnięte w czasie, warto poczekać na efekty – dodaje Adam Van Bendler.

W pierwszej edycji udało się zebrać 165 tysięcy złotych. W drugiej już 215 tysięcy. Zainteresowanie jest coraz większe, a co za tym idzie – pomoc dociera do większej ilości placówek. – Bardzo chciałbym, aby nasz dzień imprez charytatywnych przybrał ogólnopolski rozmiar. Uważam, że w tym kraju mamy potencjał, by stworzyć taką Wielką Orkiestrę Zwierzęcej Pomocy. Jestem pewien, że kiedyś przyjdzie dzień, w którym to marzenie się urzeczywistni – zakończył Adam Van Bendler.

Wieczorem tego samego dnia, o godz. 20.00, odbędzie się III Charytatywna Gala Stand-up Comedy. W Gdynia Arenie śmietanka polskiego stand-upu wystąpi, by wspomóc ten szczytny cel. Analogicznie do meczu, cały dochód z tej imprezy również przeznaczony zostanie na rzecz potrzebujących zwierząt.

Kochani!

Z uwagi na aktualną sytuację w kraju i na świecie, zdecydowaliśmy się na przełożenie startu sprzedaży biletów na III Charytatywny Mecz o Psią Krew czyli Komicy vs Raperzy oraz na III Charytatywną Galę Stand-up Comedy.
Termin 7 czerwca wciąż jest aktualny, trzymamy jednak rękę na pulsie i w razie czego będziemy informować Was o ewentualnych zmianach. Będziemy informować także o nowym terminie rozpoczęcia sprzedaży odpowiednio wcześniej, także bądźcie czujni :)
Tymczasem wraz z Adam Van Bendler i Fundacja Psia Krew apelujemy – nie wychodźcie z domu, jeżeli nie jest to absolutnie konieczne! Dbajcie o zdrowie swoje i innych. Wtedy sytuacja szybciej wróci do normy, a my spotkamy się, by razem przeżywać sportowe emocje :)

Pozdrawiamy!
Stage Production