Balet Dziadek do orzechów

Data Spektakl / wydarzenie Godz. Zakupy
2022-11-13
niedziela
Balet Dziadek do orzechów

Bielskie Centrum Kultury, Bielsko Biała

11.00

KUP BILET

2022-11-26
sobota
Balet Dziadek do orzechów

Wrocławskie Centrum Kongresowe, Wrocław

11.00

KUP BILET

Balet Dziadek do orzechów

13.11, godz. 11.00 Bielskie Centrum Kultury, Bielsko Biała

26.11, godz. 11.00 Wrocławskie Centrum Kongresowe WCK, Wrocław

„Poziom artystyczny aktorów z baletu bardzo piękny, do tego taniec, układy, uśmiech na ustach tancerek i śliczne stroje. Muzyka wiadomo – Czajkowski nie wymaga komentarza.” To tylko jedna z wielu opinii zachwyconych widzów Teatru Palladium, w którym do tej pory można było obejrzeć balet „Dziadek do Orzechów”.

Teraz to najsłynniejsze przedstawienie zimowe, które znają zarówno dzieci, jak i dorośli na całym świecie, porwie widzów Wrocławskiego Centrum Kongresowego WCK we Wrocławiu oraz Bielskiego Centrum Kultury w Bielsku-Białej. To wyjątkowa okazja by wprawić się w świąteczny nastrój, zachwycić tańcem i wzruszyć się ponadczasową muzyką Czajkowskiego.

„Jestem Czarodziejem, nazywam się Drosselmayer. Odkrywam tajemnice bajek i świątecznych prezentów. Mikołaje wyczarowują prezenty, a ja… Ja sprawiam, że prezenty żyją… ba! Nawet tańczą!”

Gorąco zapraszamy na spektakl taneczno-baletowy z elementami magii i interakcji z widownią. Na scenie zobaczymy grupę taneczną i solistów w repertuarze baletowym, wzbogaconym o techniki taneczne, jak modern dance czy gimnastykę artystyczną w wykonaniu młodych artystów. Słynny Taniec Śnieżynek z udziałem zawodowych tancerzy oraz dzieci ze szkoły tańca, walka Króla Myszy wzbogacona o elementy akrobatyki i magia… Czysta magia! Jakże mogłoby być inaczej, gdy w grę wchodzi jedna z najpiękniejszych wigilijnych opowieści?